• Novinka

Elektrokolobežka URBiS U5

449,99 €
374,99 €
S DPH
Množstvo
Doručenie 2-5 dníDoprava zadarmo nad 49 €
Osobný odber

Elektrická kolobežka URBiS U5, s ktorou cestuješ mestom rýchlo, pohodlne a úsporne.

Ovládanie U5

Veľmi príjemné ovládanie kolobežky je dané vysokými riadidlami a veľmi pevnou, robustnou konštrukciou. Plné bezdušové pneumatiky sú 100% bezúdržbové. Veľký displej poskytuje prehľadné informácie o rýchlosti, stavu batérie a nastavenom móde max. rýchlosti. Kolobežka má 2 rýchlostné stupne s obmedzovačom rýchlosti na 15 km/h a 25 km/h. Páčka brzdy aktivuje zadnú kotúčovú brzdu a súčasne tiež elektrickú brzdu na prednom kolese.

Dojazd U5

Elektronická kolobežka U5 má dojazd 25 km (+/- 5 km). Dojazd kolobežky je veľmi diskutovaná záležitosť a je potrebné vysvetliť, že môže byť výrazne ovplyvnená množstvom faktorov. Často sa uvádza dojazd za optimálnych podmienok, ktoré však v reálnej prevádzke neexistujú a skutočný dojazd je veľmi často podstatne menší. Preto uvádzame dojazd u každej kolobežky v rozpätí niekoľko km. Reálny dojazd kolobežky ovplyvňuje hmotnosť vodiča, spôsob jazdy, profil trate, rýchlosť, odpor vzduchu a ďalšie.

Skladnosť U5

Kolobežka U5 má veľmi robustný a pevný systém sklápania za pomoci silnej, veľkej a pevnej spony v dolnej časti riadiacej tyče. Zloženie sa vykoná otvorením spony a vysunutím smerom hore po tyči riadenia, ktorá sa následne aj s riadidlami sklopí smerom k základnej doske a zaistí sa za háčik umiestnený na zadnom blatníku. 

Ekológia U5

E-kolobežka U5 váži max 15 kg a uvezie vodiča o hmotnosti 120 kg. Ďalším plusom je elektrický pohon, ktorý behom svojej jazdy do ovzdušia nevypúšťa žiadne emisie. Kolobežky tiež nepotrebujú žiadne parkovacie miesta. Jednoducho ju zložíte a schováte do šatne alebo napríklad pod stôl v kancelárii.

Legislatívne odporučenie

Pre prevádzku elektrických kolobežiek na Slovensku platia rôzne pravidlá, podľa zákona môžu byť považované nielen za bicykle, ale tiež za motorové vozidlá. Rozhodujúcim faktorom je maximálna rýchlosť a výkon kolobežiek. Vo chvíli, kedy kolobežka nejde rýchlejšie ako 25 km/h a motor nemá väčší výkon než 250 W, tak ju slovenská legislatíva berie ako bicykel a pre Vás platia rovnaké pravidlá, ako pre cyklistov. Naše kolobežky obidve tieto legislatívne nariadenia splňujú, takže sa nemáte čoho báť.

Hlavné je mať na hlave nasadenú prilbu a nejazdiť po chodníkoch. Ďalej je dôležité dávať ostatným účastníkom cestnej premávky znamenie o zmene smeru jazdy. To môže byť na kolobežke, ktorá má malý gyroskopický moment nebezpečné. Neodporúčame preto dávať toto znamenie rovnakým spôsobom ako na bicykli (pravou/ľavou rukou), ale používať signalizačnú ladvinku URBIS.

Motor výkon (W) 250
Maximálna rýchlosť (km/h) 25
Kapacita batérie (Ah) 10
Dojazd (km) 20-30
Doba nabíjania (hod) 3-5
Bluetooth aplikácia Áno
Kolieska 8,5''
Vek užívateľa 14+
Výška postavy (cm) 120+
Hmotnosť (kg) 15,8
Maximálne zaťaženie (kg) 120
Rozmer (d*š*v) 109x57x122 cm